FİDAN SİPARİŞ 0536 597 10 43

Arrow up
Arrow down

Yalova 1 Ceviz Fidanı

Yalova 1 Ceviz Fidanının Sahil kesimlerinde ekilmesi daha doğrudur.Sahil kesimlerinde daha verimli olur.İçi dolgun ve kaliteli meyve verir.Özellikle geç donların görüldüğü yerlerde yetiştirilmesi tavsiye edilmez.

Diğer cinlere nazaran daha erken çiçeklenir.Kuru veya taze olarak tüketilebilir.Her iki türde de oldukça lezzetlidir.Yalova-4 çeşitleriyle tozlanır.Eylül ayı sonlarında hasat edilir.

Yalova 3-4 Ceviz Fidanı

YALOVA-3 CEVİZ FİDANI

Yalova-3 ceviz fidanı da Yalova-1 ceviz fidanı gibi ancak sahil bölgelerinde ekilmesi daha doğrudur.Böylece yıl boyu güzel verim sağlayabilirsiniz.Erken çiçeklenir.Eylül ayı sonlarında hasat edilir.Dallarında salkım salkım meyve verir.Kuru ceviz olarak tüketilmeye elverişlidir. Yalova-1, Bilecik ve Tokat-1 çeşitleriyle tozlanır.

YALOVA-4  CEVİZ FİDANI

 

Yalova 4 ceviz fidanının Kıyı bölgelerde yetiştirilmesi tavsiye edilir. Yalova 4 ceviz fidanı ağaç gelişiminde Yayvan, dik dallı ağacı orta kuvvette gelişme gösterir. Meyveleri 2-5′li oluşur. Oldukça iyi verim verir.Kuru ceviz olarak tüketilmesi daha iyi olur.Eylül sonlarında hasat edilir. Yalova-1 çeşidi ile tozlanır.

Şebin Ceviz Fidanı

sebinCeviz fidanları içinde en çok verim veren yerli cins ceviz fidanlarındandır. Şebinin ince kabuklu olması erken meyve vermesi ve iç cevizinin kabuktan kolay ve bütün olarak çıkması salkımda en az 2-4 adet meyve bulunması şebin ceviz fidanını diğer türlerden ayırır.

Dikkat edilmesi geren birkaç önemli husus vardır.Bunlardan biri iç kurdu düzenli olarak ilaçlanması gerebilir.Diğeri ise sulama ve güneş yanıklığına karşın oldukça hassas olduğundan dolayı bakım ister.Tozlayıcı olarak Bilecik kullanmanızı tavsiye ederim.

Bilecik Ceviz Fidanı

bilecik

Bilecik ceviz fidanının ekimi kıyı bölgeleri hariç her bölgede yetiştirilebilir.Geç donlarının görüldüğü her yere uygundur.Meyve salkımı 2-3’lü yan dallarında %30 meyve verir.

Meyvesinin ince kabuklu ve içinin dolgun olması aynı zamanda da kaliteli meyve vermesi bu cinsin yerli fidan cevizleri arasında popüler yapar ve daha çok tercih edilir.Özellikle ekildiği yer yetiştirme bölgelerine uygunsa güzel verim verir.

Bilecik şebin çeşitleri ile tozlanır.Ve eylül ayı sonunda hasat edip lezzetli cevizlerinizin tadına bakabilirsiniz.

Kaman 1 Ceviz Fidanı

Bol verimli olan kaman-1 ceviz fidanı bir dalda üzüm salkımı gibi çok sayıda meyve verdiğinden dolayı verimlidir.Eylül ayı sonunda hasat edilir.

Her yıl aynı verimi verir.Kuru tüketime elverişlidir.Yıl sonunda çok meyve verdiğinden dolayı sizde bol ürün istiyorsanız bu cins ceviz fidanını tavsiye edilir.

Martin Fidancılık olarak ceviz fidanı sektörümüzün öngördüğü tüm kuruluşlara bağlı olarak faaliyet göstermekteyiz.                     
tarım bakanlığı     füab  bandırma ticaret odası  todab  bandırma ticaret borsası   uib