FİDAN SİPARİŞ 0536 597 10 43

Arrow up
Arrow down

Tüplü Ceviz Fidanı

tüplü ceviz fidanıTüplü ceviz fidanı siparişlerinizi yılın 12 ayı firmamızdan verebilirsiniz. Her yılın Mayıs-Haziran aylarında satışa hazır hale gelen tüplü ceviz fidanlarımız yıl boyunca stoklarımızda bulunmaktadır.

Tüplü ceviz fidanlarımız içerisinde en çok chandler ve fernor cinsi yabancı cins ceviz fidanı çeşitlerimiz satılmaktadır. Yerli cinslerde ise şebin ile bilecik cinsi yöresel cinsler talep görmektedir. Bizde üretimlerimiz bu 4 cins üzerinde yoğunlaştırmış bulunmaktayız. Tozlayıcı olarak chandler tüplü ceviz fidanı siparişlerinizde franquette ceviz fidanı, fernor ceviz fidanı siparişlerinizde fernette ceviz fidanlarını göndermekteyiz. Yerli cinslerde ise Tüplü Şebin ceviz fidanını Bilecik ceviz fidanı tozlamaktadır.

Salkım Tüplü Ceviz Fidanı Olur Mu?

Tüplü ceviz fidanı çeşitlerimiz en az 1 yaşında olup mevsimine göre kalem veya göz aşılı olarak üretilmektedir. Piyasada aşısız, cılız çeşidi belli olmayan tüplü ceviz fidanlarını bodur, salkım yada tohumu yurt dışından geldi kendiliğinden aşılı gibi isimlerle göndermekte olan bazı firmalar varlığını hala sürdürmektedir. Unutmayın ceviz heterazigot bir meyvedir. Ceviz fidanının kendiliğinden aşılı olması gibi bir durum söz konusu olamaz. Ceviz tohumu tarlaya ekildikten sonra meydana gelen güre fidan aşılandıktan sonra meyve verecek konuma gelir.

Bodur Tüplü Ceviz Fidanı Var Mıdır?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi ceviz fidanında bodur diye bir çeşit yada cins yoktur. Piyasada meyve verimi yüksek olduğu chandler ceviz fidanı bodur olarak ta bilinmektedir. Bodurluk (yan dallara meyve verimli boyu kısa ağaç) ceviz fidanına büyüme aşamasında budama şekli ile sağlanabilir. Ceviz fidanı tepesinden kesilirse ağaç yan dallardan budanmaz ise bodurluk sağlanır. 

Martin Fidancılık olarak ceviz fidanı sektörümüzün öngördüğü tüm kuruluşlara bağlı olarak faaliyet göstermekteyiz.                     
tarım bakanlığı     füab  bandırma ticaret odası  todab  bandırma ticaret borsası   uib